Ortezy piersiowo-lędźwiowo-krzyżoweOferowana orteza lędźwiowo-krzyżowo-piersiowa z podpaszkami i dodatkowym usztywnieniem jest produktem bardzo funkcjonalnym i wygodnym w użytkowaniu, zapewniającym wymagany poziom stabilizacji.

Orteza wyposażona jest w innowacyjne, asymetryczne zapięcia gwarantujące jej dobre dopasowanie do sylwetki pacjenta. Wygodę użytkowania poprawia szerokie zapięcie z systemem Grip&Open, pozwalające na używanie ortezy nawet przez osoby tylko z częściową sprawnością kończyn górnych.

Boki ortezy wytworzono z perforowanej gumy ortopedycznej, która zapewnia wygodę jej użytkowana i dostęp powietrza. Tylna część boczna urządzenia może być wyposażona w 2-4 stalki ortopedyczne i wysoki aluminiowy stelaż kręgosłupa. Tył ortezy powstał z innowacyjnego nieelastycznego surowca AirSanmed, poprawiającego stabilizację kręgosłupa. Inne warte wspomnienia elementy ortezy to bawełniana dzianina frotte, perforowana pianka komfortowa oraz laminat medyczny z funkcją paroprzepuszczalną. Dzięki takiemu połączeniu aluminiowy stelaż nie wywołuje dyskomfortu u pacjenta.

Nasza orteza piersiowo-lędźwiowo-krzyżowa pasuje do każdego typu sylwetki oraz gwarantuje odpowiedni poziom stabilizacji kręgosłupa. Podpaszki w odcinku piersiowym odpowiadają za pełną stabilizację przednio-tylną na całej długości kręgosłupa. Funkcjonalność urządzenia wydatnie poprawiają zespoły potrójnych elastycznych taśm dociągowych, stabilizujące odcinek lędźwiowo-piersiowy.

 

ZASTOSOWANIE:
– ostrych zespołów bólowych obszarów lędźwiowo-krzyżowych oraz piersiowych,
– dyskopatii wielopoziomowej,
– osteoporozie,
– niestabilności kręgosłupa,
– kręgozmyku lędźwiowym,
– kompresyjnym złamaniu kręgosłupa na tle osteoporotycznym, (po wcześniejszej konsultacji z lekarzem)
– rwie kulszowej,
– zwyrodnień kręgosłupa w odcinku lędźwiowo-krzyżowym i piersiowym,
– po zabiegach operacyjnych ( ortopedia, neurochirurgia),
– po zdjęciu unieruchomienia gipsowego w odcinku lędźwiowo-krzyżowym oraz piersiowym jako stabilizator.
– niektóre wady postawy.

ROZMIARY:
M – 72 do 86 cm
L – 82 do 96 cm
XL – 92 do 106 cm
XXL – 96 do 116 cm
XXXL – 112 do 126 cm