Koncentratory tlenu mają szerokie zastosowanie u osób z niewydolnością układu krążenia, w przebiegu astmy lub POCHP. Korzystają z nich również pacjenci w przebiegu choroby nowotworowej. Nasz sklep oraz wypożyczalnia sprzętu dysponują wieloma modelami koncentratorów tlenu oraz materiałami eksploatacyjnymi niezbędnymi do prawidłowej pracy aparatów tlenowych. Nowe koncentratory tlenu objęte są dwuletnim okresem gwarancji. Prowadzimy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny zakupionych u nas aparatów.

Jak działają koncentratory tlenu?

Oferowane urządzenia wyposażone są w specjalne filtry, w których w procesie sprężania powietrza cząsteczki tlenu oddzielane są od cząsteczek azotu. Do osoby korzystającej z koncentratora tlenu trafia tlen o wysokim stężeniu za pośrednictwem maseczki, natomiast azot trafia z powrotem do otoczenia. Wdychane powietrze zawiera 91-95% tlenu. Dochodzi zatem do procesów, które filtrują powietrze atmosferyczne, usuwają mieszanki azotu oraz innych gazów, co w konsekwencji przekłada się na koncentrowanie tlenu wraz z jego całkowitym oczyszczeniem. Koncentratory tlenu są dziś uważane za bezpieczniejszą alternatywę dla butli z tlenem.

Sprzęt do tlenoterapii

Pozytywny wpływ tlenoterapii na zdrowie pacjenta zależy od długości jej stosowania. Regularne korzystanie z koncentratorów tlenu wpływa na poprawę dotlenienia narządów wewnętrznych i tym samym zwiększenie sprawności psycho-fizycznej. Redukuje również zaburzenia oddychania i spowalnia postęp chorób płuc o charakterze przewlekłym. Dzięki temu zmniejsza się konieczność i ilość hospitalizacji. W skuteczniejszym powrocie do zdrowia pomoże wizyta u pulmonologa i ustalenie konkretnego planu stosowania koncentratora tlenu, który wskaże jak często i jak długo stosować koncentrator tlenu.

Najczęściej zadawane pytania

Nasz zespół służy radą i pomocą podczas wyboru urządzenia. Podczas prezentacji sprzętu pojawia się mnóstwo pytań, na które przedstawiamy odpowiedzi:

  1. O czym pamiętać używając koncentrator tlenu? Tlen produkowany przez koncentrator wymaga nawilżenia. Nasze modele wyposażone są w nawilżacz będący specjalistyczną butelką, w którym powinna znaleźć się woda destylowana. Uzupełnianie nawilżacza jest bardzo ważne, by nie wywołać uczucia wysuszenia dróg oddechowych. Każdy model posiada także filtr gąbkowy, który należy oczyszczać. Istotne jest także, by koncentrator znajdował się w pomieszczeniu, które można wietrzyć.
  2. Na jakiej wartości przepływu używać koncentratora tlenu? Na to pytanie najlepiej odpowie pulmonolog. Zazwyczaj stosowana wartość to od 1 do 2 litrów tlenu na jedną minutę. Wartości te zmieniają się w przypadku różnych chorób i niewydolności płuc.
  3. Czy koncentrator tlenu można stosować w nocy? Tak. Tlenoterapia podczas snu jest bardzo skuteczna.

Dla kogo przeznaczony jest koncentrator tlenu? Terapia tlenowa niweluje skutki niedoboru tlenu i umożliwia przeprowadzenie leczenia w warunkach domowych astmy, mukowiscydozy, niewydolności krążenia, włóknienia płuc, przewlekłej obturacyjnej choroby płuc.

Koncentratory tlenu nowe – SKLEP

Koncentratory tlenu używane – WYPOŻYCZALNIA