Balkoniki i kule ortopedyczne

W ofercie MEDICUS znajdują się balkoniki i kule ortopedyczne – pomocne dla osób z problemami poruszaniu się. Podpory są wytrzymałe, lekkie i posiadają zabezpieczenia antypoślizgowe. Szeroki wybór modeli.

Ortezy i aparaty ortopedyczne

Polecamy szeroki wybór ortez i aparatów ortopedycznych wspomagających rehabilitację pacjentów po urazach i z chorobami układu ruchu. Podtrzymują struktury stawowe, odciążają mięśnie i niwelują dolegliwości bólowe.

Środki pomocnicze

W MEDICUS sprzedajemy środki pomocnicze dla pacjentów z problemem nietrzymania moczu i przetoki jelitowej. Oferujemy pieluchy, wkładki anatomiczne, pieluchomajtki, a także cewniki i produkty stomijne.

Zaopatrzenie dla amazonek

Kategoria zaopatrzenie dla amazonek obejmuje szereg produktów dedykowanych kobietom po mastektomii. W sprzedaży posiadamy m.in. gorsety, biustonosze, protezy piersi oraz peruki dla pań po chemioterapii.

Wózki ręczne i elektryczne

Ręczne wózki inwalidzkie to praktyczne wsparcie w opiece nad pacjentem niepełnosprawnym bądź o znacznych ograniczeniach w samodzielnym poruszaniu się. Są lekkie, zwrotne i wyposażone w rozwiązania podnoszące komfort użytkownika. Elektryczne wózki dla niepełnosprawnych pozwalają rozszerzyć zakres samodzielności użytkownika. Produkt dobrze sprawdza się poza domem – ułatwia pokonywanie chodników, progów itp. Dobre podparcie barków i głowy.

Wózki, krzesła i pomoce toaletowe

Przedstawiamy szeroki wybór wózków, krzeseł i pomocy toaletowych, ułatwiających codzienną opiekę nad osobą niepełnosprawną lub długotrwale leżącą. Produkty wyposażone są w szereg rozwiązań ułatwiających zabiegi higieniczne.

Łóżka pielęgnacyjne

Oferujemy sprzedaż łóżek rehabilitacyjnych nowych i używanych. Posiadamy łóżka pielęgnacyjne wyposażone w automatyczny system regulacji dla pełnego komfortu użytkownika i opiekuna. Modele dostępne również w opcji wypożyczenia.

Podnośniki pacjenta

Mobilny i prosty w obsłudze podnośnik pacjenta ułatwia opiekunowi wykonanie szeregu czynności pielęgnacyjnych – od ubierania, przez zmianę materiałów higienicznych aż po wygodną zmianę pozycji osoby niepełnosprawnej.

Koncentratory tlenu

W sprzedaży stacjonarne i mobilne koncentratory tlenu dedykowane osobom z chorobami układu oddechowego. Urządzenia produkują czysty tlen z powietrza pobieranego z otoczenia. Sprzęt dostępny również w wypożyczalni.

Pulsoksymetr

Prosty w obsłudze pulsoksymetr służy do bezinwazyjnego mierzenia saturacji, a więc nasycenia krwi tlenem. Zalecany szczególnie w przypadku pacjentów korzystających z tlenoterapii. Do użytku profesjonalnego i domowego.

Ssaki

W ofercie posiadamy ssaki medyczne odpowiednie do zastosowania w warunkach ambulatoryjnych, jak i domowych. Urządzenia służą do odsysania wszelkiego rodzaju wydzielin fizjologicznych, w tym śluzu czy ropy.

Inhalatory

POCHP, astma i inne choroby układu oddechowego wymagają podawania leków w formie wziewnej. W takich przypadkach niezbędny jest funkcjonalny inhalator z higieniczną maseczką. Oferujemy szeroki wybór urządzeń do inhalacji.

Ciśnieniomierze

W MEDICUS sprzedajemy ciśnieniomierze mechaniczne, nadgarstkowe i półautomatyczne. Urządzenia pochodzą od sprawdzonych producentów. Znajdują zastosowanie w placówkach ochrony zdrowia i warunkach domowych.